Без категорії

XII Всеукраїнський Форум ОСББ у Львові

28-29 жовтня у Львові відбувався XII Всеукраїнський Форум ОСББ, який протягом двох днів був насичений панельними дискусіями, презентаціями та розмовами із лідерами ОСББ з усієї країни, представниками місцевого самоврядування та центральної влади, спеціалістами міжнародних фондів і бізнесу.

Цей форум уже став традиційним для Львова. Метою події є налагодження зв’язків для якісних змін у сфері ЖКГ України. Традиційно, учасниками події є керівники ОСББ з усіх міст, активісти у сфері житлово-комунального господарства та експерти з профільних установ України.

За два дні форум відвідало 60 спікерів та відбулося 12 панельних дискусій. Програма була насичена обговоренням актуальних питань з представниками Міністерства розвитку громад та територій України, очільниками профільних відділів і управлінь обласних центрів та Львова. Також спікерами Форуму були представники компаній, які презентували свою продукцію і програми співпраці для власників будинків. Експерти міжнародних та українських фондів презентували програми співфінансування оновлення та утеплення будинків.

Топ-теми Форуму

Тарифи на енергоносії

Важливою темою, яка викликала гарячі дискусії у залі, було обговорення із законодавцями питання підняття тарифів на газ для населення і залежність від поставок енергоніїв з країни-агресора. Відтак, депутати та експерти звернулися до Міністерства енергетики України, з проханням переглянути укладання договорів на постачання природного газу з ОСББ з даховими котлами. Попередньо ціна на гарячу воду залежала від того, хто грів воду: ОСББ чи місто. Ті ОСББ, які мали котельні на даху, змушені були платити за газ майже в 5 разів більше, аніж інші.

Після форуму, у листі-відповіді Міністерство погодилося, що ОСББ з даховими котельнями є непідприємницьким товариством і не має на меті одержання прибутку. Так само визнали, що ОСББ мають право самостійно забезпечувати та утримувати свої будинки, зокрема і забезпечувати себе теплом. Тому трактувати їх як комерційне підприємство, як це робить закон зараз – неправильно. 

«Доопрацьовуючи законопроєкт у комітеті, ми відреагували на кілька проблем, які сформувались на газовому ринку цього опалювального сезону. Зокрема, для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків ми встановимо ціну газу, яка встановлена для населення, – 7420 грн. за тис куб. м (з ПДВ)», – повідомив під час обговорення законопроєкту член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Жупанін.

Норма про дорівнювання ОСББ до категорії населення почне діяти оразу після підписання законопроєкту №2553 Президентом України.

Загалом на форум зареєструвалася понад 700 учасників. Протягом двох днів трансляції у Facebook та YouTube  переглянуло 25 тис глядачів, 61% з яких – жінки, а 39% – чоловіки. Найбільше учасників було зі Львова (51%), Києва (17%) та Дніпра (14%). Традиційно, подія співфінансовується  не тільки за кошти міста, але й завдяки бізнес-партнерам, які мають можливість презентувати свою продукцію учасниками та відповісти на більшість запитань. Також організатори нарахували 2500 коментарів та реакцій за 2 дні від онлайн-учасників, які задавали свої питання спікерам.

Кожного року подія завершується підписанням Резолюції, яка містить у собі напрацювання учасників та експертів Форуму з усіма пропозиціями та зверненнями до влади міста та країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.