Без категорії

«Характер треба мати, бо інакше «розтопчуть, як зефірку»

«Я в житті дуже активна: і танцювала, і співала, і подорожувати любила, але часу зараз не вистачає, адже я голова правління ОСББ»

Наталія Вікторівна Гладка – голова правління ОСББ у 7 будинках.

Найперший будинок «Молоді,11»  – 4 роки голова правління.

Освіта:  інженер-машинобудівник ЛНТУ.

Стаж роботи:  20 років майстер поточного ремонту у ЖКП військовий.

Вранці: кава.

Відпочинок : море.

Хобі: гра в шахи.

Чому вирішили бути саме головою правління ОСББ?  

Я не артистка, співати воно краще, але тут маєш справу з каналізаціями, трубами. Коли ми зібрали перший раз збори стало зрозуміло, що ні в кого немає відповідної освіти, люди навіть не знають, що  таке крани. Так, як у мене був досвід роботи у цій сфері, мене стали вмовляти і я погодилася на свій перший будинок. Ми змінили стояки, які постійно текли, поміняли холодну та гарячу воду по міській програмі (70/30 ще тоді була). Найважливіше, що ми поставили – це лічильник обліку тепла. Після цього з сусідніх будинків помітили, що у будинку Молоді,11 є якісні зміни, що послугували хорошим прикладом, а в результаті створення нових ОСББ під моїм керівництвом.

Якими якостями та знаннями  повинен володіти голова ОСББ ?

  По-перше характер треба мати, бо інакше «розтопчуть, як зефірку», а ні то будеш плакати.
Треба бути серйозним та наполегливим. Настільки люди різні: є молодь, яких нічого не цікавить, вони думають, що якщо є голова, то і посеред ночі вона повинна вирішити всі їхні питання, є старші люди з якими я не йду по правилах. Буває таке, що і їсти їм принесу, і допоможу матеріально, адже вони самотні. Багато є таких і боржників, яким і кошти потрібно позичити, а скільки тих, що не повертають (сміється). Людяність проявляти потрібно, але і наполегливість, бо треба з кожного «спитати». Забивають каналізацію, а ОСББ витрачає дурні гроші на вирішення цієї проблеми.  Пояснюю, що це старі труби, вже прохідність не така велика тому тверді побутові відходи, засоби особистої гігієни, залишки їжі не можна викидати для цього є смітники.

Наскільки важливо бути «на одній хвилі» з членами правління ?

Це дуже важливо. Якщо ОСББ підбирає активних мешканців у члени правління, які разом з головою ОСББ дивляться в одному напрямку – є результат. Якщо ситуація інша, то це як «лебідь, щука і рак».

Чи можете дозволити собі відпустку ?

За 4 роки не була в жодній. Оформляла і виходила на роботу. В домі ніхто не знає, де перекривається вода, ніхто навіть не хоче брати ключі, якщо щось стається.  Я до створення ОСББ 25 разів була в Італії «від каблука і по всьому периметру». А за останні 4 роки навіть в Києві не була. Я не можу лишити ні на кого свої будинки.

Як відпочиваєте від роботи ?

Граю в шахи. Ходила на всі змагання раніше і неодноразово отримувала нагороди.  Прихожу додому і читаю, і заходжу у фейсбук, бо я ж активна. Вдома підзарядка, хоча навіть там дуже часто робота продовжується і посеред ночі, адже аварійні ситуації графіку не мають.

Чи підтримують діти вибір вашої роботи ?

У них вибору немає. Донька з-за кордоном і трьома дітьми, тому я ще й бабуся 3 хлопчиків. Син мені у всьому допомагає. Ось до прикладу: я єдина голова ОСББ, яка не користується послугами аварійної служби, бо якщо заключати договір з аварійною службою це великі кошти. Всі будинки поряд я собі одягнула черевики і разом з сином пішли перекривати вночі і вже 1500 грн. людям зекономила.  

Щоб хотілося змінити у вашій роботі/людях ?

Немає з правління команди, ніхто не може замінити у випадку екстрених ситуацій. Ми ж маємо розуміти, що ОСББ це не лише голова правління, а й мешканці самих будинків, які і мають бути рушійною силою змін. Голова, як виконавчий орган – виконує рішення, які приймаються на зборах, контролює виконання робіт і тд. Але головне – ініціатива співвласників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.