Реалізовані проєкти за програмою “Енергодім”

Реалізовані проєкти

1. ОСББ «КОНЯКІНА 29»

Мешканці багатоповерхівки з ОСББ ``Конякіна 29” у Луцьку повністю завершили проект реновації свого будинку вартістю близько 5 млн грн та отримали 3,5 млн грн гранту за програмою “Енергодім”.

Так, 22 квітня ОСББ отримало останню частину гранту за роботи, матеріали та обладнання - 1 мільйон 717 тисяч 112 гривень від міжнародних донорів. Раніше таку ж суму співвласники отримали від Фонду енергоефективності (всі гранти сплачуються 50% на 50% Фондом та Мультидонорським трастовим фондом, що адмініструє IFC).

Ще раніше ОСББ отримало від Фонду та IFC ще по одному траншу у розмірі 19 250 грн кожний, які відшкодували 70% витрат співвласників на розробку проектної документації та її експертизу.

Ця панельна девятиповерхівка була збудована у 1994 році, має 72 квартири та 2 під'їзди, у якому живуть понад 300 співвласників.

“У нас була розбалансована система опалення, у квартирах було холодно, аварійні підвали, загалом, будинок був у незадовільному стані. Коли ми замінили комунікації та утеплили будинок, почали заощаджувати мінімум третину коштів на оплаті комунальних послуг за рахунок зменшення споживання ресурсів”, - розповідає Олександр Вальчук, голова ОСББ ``Конякіна 29”.

Наприкінці лютого 2020 року мешканці подали заявку на участь у програмі “Енергодім” і обрали пакет “Б” (“Комплексний”), щоб вирішити низку проблем у будинку. Зокрема, у будинку утеплили трубопроводи теплопостачання та зовнішні стіни будівлі, а також замінили вікна та блоки балконні дверні у місцях загального користування

Основні показники проєкту

calculator (1) 1 (1)
Загальна вартість проекту – близько 5 млн грн, з яких грант – близько 3,5 млн грн 
group 1 (1)
Власний внесок співвласників загалом – 1,5 млн грн 
building 1
Вартість робіт на кожну квартиру склала 328,8 грн/м2 або 19 728 грн для квартири площею 60 кв/м2.
hourglass 1
Тривалість проекту – 14 місяців з моменту подачі заявки у Фонд на участь у програмі “Енергодім” до отримання повної суми відшкодування.

Заощадження

money (5) 1
Щороку мешканці будинку заощаджуватимуть 260,9 тис. кВт∙год/рік або 414,5 тис. грн/рік. 
co2 1

Заявлене річне скорочення викидів СО2 – 48,71 тонн/рік.

renew 1

Таким чином споживання енергії скоротиться на 25,7%.

 

Про це повідомляє Фонд Енергоефективності.